OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XI NIEDZIELA ZWYKŁA
16 czerwca 2023

Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich Gości, Wczasowiczów i Turystów i życzymy wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych.

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

 W środę – o godz. 7:30 Msza św. w intencji Dobroczyńców naszego Kościoła i Domu Zakonnego. Po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek – wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera.

W piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

W Niedzielę 30 czerwca, świętować będziemy zewnętrzną uroczystość ku czci MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. Dziękczynnej sumie odpustowej o godz. 12:00 przewodniczyć będzie o. prof. dr hab. Krzysztof Biel SJ.  Po Mszy świętej procesja z Najśw. Sakramentem i uroczyste Te Deum. Na sumę zapraszamy do niesienia feretronów i baldachimu. Niech nie zabraknie dzieci rzucających kwiaty! Przyjdźcie, prosimy, w strojach góralskich, by w ten sposób wyrazić naszą tożsamość i kulturę.

Także 30-go czerwca, zapraszamy motocyklistów Podhala i ich Przyjaciół na doroczne spotkanie, w ramach którego o godz. 16:30 będzie dodatkowa Msza św. i po niej grill naszym parku.

 

***

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
X NIEDZIELA ZWYKŁA
9 czerwca 2024

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek – wspólnota RTCK (Rób To Co Kochasz) zaprasza na Mszę świętą, w kaplicy Domu Rekolekcyjnego, o godz. 18:30.

We wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

W środę – o godz. 7.30 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Dobroczyńców naszego kościoła i domu zakonnego. O godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań wraz z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora kościoła.

W piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W sobotę – zakończenie Kongresu Eucharystycznego naszej Archidiecezji Krakowskiej. W tym dniu także, beatyfikacja Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza. Msza św. pod przewodnictwem prefekta Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych Kard. Marcello Semeraro o godz. 11.00 w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach.

 

***

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IX NIEDZIELA ZWYKŁA
6 czerwca 2024

Kalendarz liturgiczny:

Jutro – wspomnienie świętych męczenników, Karola Lwangi i towarzyszy.

W środę – O godz. 7.30 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Dobroczyńców naszego kościoła i domu zakonnego. O godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań wraz z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:

W czwartek – modlimy się w intencji powołań.

W pierwszy piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Główna Msza święta będzie o 18.00, a po niej nabożeństwo czerwcowe. Całość zakończy procesja z Najśw. Sakramentem i błogosławieństwo dzieci. Nabożeństwo czerwcowe majowe o godzinie 17.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie odbywają się procesje z Najśw. Sakramentem, które potrwają do piątku włącznie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedzielę o 17.30. Zapraszamy Panie i Panów do niesienia chorągwi i feretronów, a dzieci do sypania kwiatów. W tym czasie prosimy parkować samochody na parkingu za kościołem.

W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W imieniu Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem dziękujemy za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę do puszek na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego. Zebrano kwotę 4 547.50 zł. Dziękujemy za wsparcie tej tak potrzebnej akcji.

Wczoraj rozpoczęliśmy nabożeństwa czerwcowe ku czci Bożego Serca. Zapraszamy do uczestnictwa i uczczenia Bożego Serca.

 

***

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
26 maja 2024

Kalendarz liturgiczny:

We wtorek – wspomnienie bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

W środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. O godz. 7.30 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Dobroczyńców naszego kościoła i domu zakonnego. O godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań wraz z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa (Boże Ciało). Msza święta główna sprawowana będzie w kościele św. Rodziny o godz. 9.30. Po niej wyruszy procesja do kościoła św. św. Krzyża. Niech uczestnictwo będzie świadectwem naszej wiary i prośbą o Boże błogosławieństwo.

Msze święte w naszym kościele w porządku niedzielnym. Przez Oktawę Bożego Ciała, poczynając od piątku, będą się odbywały w naszym kościele, procesje z Najśw. Sakramentem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedzielę o 17.30. Zapraszamy Panie i Panów do niesienia chorągwi i feretronów, a dzieci do sypania kwiatów. W tym czasie prosimy parkować samochody na parkingu za kościołem.

W piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.  Ze względu na Oktawę Bożego Ciała, ks. Proboszcz udziela dyspensy od pokarmów mięsnych dla wszystkich stołujących się na terenie parafii św. Rodziny.

W sobotę – wspomnienie Justyna, męczennika.

Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego. Prosimy o wsparcie tej akcji.

 

***

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
19 maja 2024

Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny w kościele i rozpoczyna okres zwykły.

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek – drugi dzień Zielonych Świątek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

W środę – O godz. 7.30 Msza św. w intencji Dobroczyńców naszego kościoła i domu zakonnego. Po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W czwartek, 23 maja Wspólnota RTCK (Rób To Co Kochasz) zaprasza na modlitwę uwielbienia, która będzie miała miejsce w naszym kościele po Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 18:00.

W piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

 W przyszłą niedzielę, wolontariusze będą kwestować na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy o wsparcie tej akcji.

 

***

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
12 maja 2024

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.

We wtorek – święto św. Macieja, apostoła. W tym dniu imieniny obchodzi O. Maciej Konenc. Pamiętajmy o Solenizancie w naszej modlitwie.

W środę o godz. 7.30 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Dobroczyńców naszego Kościoła i Domu Zakonnego.  O godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań wraz z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

W niedzielę 19 maja o godz. 15.00 z Sanktuarium na Krzeptówkach wyruszy procesja Maryjna ulicami naszego Miasta Zakopane do Kościoła św. Krzyża. Procesji fatimskiej będzie przewodniczył Ks. Carlos Cebecinhas – Rektor Sanktuarium z Fatimy, a w procesji uczestniczyć będzie górnicza orkiestra dęta i banderia konna.

Także w niedzielę Mszy świętej o godz. 10:00 będzie asystować wspólnota RTCK (Rób To Co Kochasz).

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. W niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30.

 

***

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
5 maja 2024

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
O godzinie 18:30 w kaplicy domu rekolekcyjnego wspólnota RTCK zaprasza na Eucharystię i spotkanie otwarte przy kawie. Każdy jest mile widziany. Szczegóły na plakatach i naszej stronie internetowej.

W środę – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.
O godz. 7.30 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Dobroczyńców naszego Kościoła i Domu Zakonnego.  O godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań wraz z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek o godz. 18:00 w auli pierwszej domu rekolekcyjnego zapraszamy na mityng informacyjny Anonimowych Narkomanów i osób współuzależnionych – Nar-Anon. Na spotkanie może przyjść każdy kto jest zainteresowany problemem nie tylko narkomanii, ale innych kompulsji i uzależnień. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. W niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych pięknych nabożeństwach.

 

***

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA
28 kwietnia 2024

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

W środę – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Także w środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych pięknych nabożeństwach.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

W czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora kościoła.

W pierwszy piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy świętych niedzielny. Nabożeństwo majowe o godzinie 17.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W pierwszą sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników. Po Mszy św. wieczornej, nabożeństwo majowe i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za zniewagi i grzechy ludzi.

 

***

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21 kwietnia 2024

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Towarzystwa Jezusowego.

We wtorek – uroczystość świętego Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Imieniny obchodzą Ojcowie: Jerzy Konieczny, Jerzy Mordarski i Jerzy Sermak. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

W środę – o  godz. 7.30 Msza św. w intencji  żyjących i zmarłych Dobroczyńców naszego Kościoła i Domu Zakonnego. O godz. 18.00 Msza św. w intencji  próśb i podziękowań wraz z  nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek – święto św. Marka, ewangelisty. W tym dniu są imieniny abpa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego.

 

***

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA
14 kwietnia 2024

Na początek zostanie odczytany Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o modlitwę w intencji ochrony życia osób nienarodzonych (tekst na osobnej kartce).

W odpowiedzi na apel naszych biskupów, w kościele są wystawione listy, gdzie można udzielić  poparcia na rzecz ochrony ludzkiego życia. Zachęcajmy do udzielenia wsparcia!

Dzisiaj rozpoczyna się 16 Tydzień Biblijny pod hasłem „Powołania do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w kościele”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie Ósme Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będą Dzieje Apostolskie. Zachęcamy do systematycznego czytania Słowa Bożego w rodzinach i w grupach parafialnych

Kalendarz liturgiczny:

W środę – o godz. 7.30 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Dobroczyńców naszego Kościoła i Domu Zakonnego. O godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań wraz z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

***

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
7 kwietnia 2024

Dzisiaj przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Jutro–  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona z 25 marca) 

We wtorek – rozpoczyna się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Gospodarzem uroczystości jest Sanktuarium świętej Rodziny. Szczegółowy program jest wywieszony w naszych gablotach i na stronach internetowych.

W środę – o godz. 7.30 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Dobroczyńców naszego Kościoła i Domu Zakonnego. Po Mszy św. o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

***

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
31 marca 2024

Alleluja, Jezus żyje!
Naszym Przyjaciołom, Gościom życzymy,
by te Święta, pomimo eskalacji zła,
umocniły w was nadzieję i wiarę, że przyszłość należy do życia,
bo Jezus Zmartwychwstał!

Niech to przynosi wam pokój serca i wielką radość.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w tym roku przygotowali ciemnicę i grób pański. W sposób szczególny kierujemy te słowa do Pani Jasi i jej bliskich, Pani Józefy.

Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. niedzielny.

W środę o godz. 7.30 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Dobroczyńców naszego Kościoła i Domu Zakonnego. Po Mszy św. o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek 5 kwietnia o godz. 18:00 w auli nr I (przy kaplicy ślubowań) odbędzie się mityng informacyjny Anonimowych Narkomanów i osób mających w swoim środowisku kogoś uzależnionego (Nar-Anon). Na mityng może przyjść każdy, niekoniecznie z zadeklarowanym problemem.

Także 5 kwietnia działająca przy naszym kościele Wspólnota RTCK (czyli Rób To Co Kochasz, rtck.pl) zaprasza na spotkanie otwarte, w którym każdy jest mile widziany; rodzice mogą przyjść wraz dziećmi. Spotkanie o godz. 19:00 w kawiarence domu rekolekcyjnego.

W Niedzielę 7 kwietnia o godz. 10:00 będzie sprawowana Msza święta w intencji ślubujących, zachowujących trzeźwość i ich rodzin. Po Mszy świętej odbędzie się mityng otwarty Anonimowych Alkoholików, na który może przyjść każdy.

Więcej informacji o trzeźwości, uzależnieniach, współuzależnieniach i sposobach rozwiązania problemu można znaleźć w gablocie w przedsionku kościoła, w materiałach i ulotkach.

W przyszłą Niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

***

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
24 marca 2024 

Dziś NIEDZIELA PALMOWA. Na każdej Mszy świętej jest poświęcenie palm.

W środę o godz. 7:30 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Dobroczyńców naszego kościoła i domu zakonnego. O godz. 18:00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań wraz z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Rozpoczynamy dzisiaj Msze święte dla motocyklistów Podhala, które będą w każdą Niedzielę, o godz. 8:00. Zapraszamy wszystkich, którzy z Bogiem w sercu i we wspólnocie ludzkiej, chcą przeżywać wolny czas i doświadczać piękna świata, by skorzystali z tego zaproszenia.

SPOWIEDŹ W WIELKIM TYGODNIU

– od poniedziałku do środy kwadrans przed i w czasie Mszy świętych;
– w Wielki Czwartek i Wielki Piątek w godz. 6:00 – 12:00 i 14:00 – 17:30
– w Wielką Sobotę spowiadamy w godz. 6:00 – 14:00.

W Niedzielę Wielkanocną nie spowiadamy, a kaplica trzeźwości jest nieczynna! 

TRIDUUM PASCHALNE

– w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę uroczystości rozpoczynać się będą o godz. 18:00.

ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU

– w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek po zakończonych uroczystościach, będzie do godz. 22:00.

 W WIELKI PIĄTEK

– obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy i jakościowy. Post ilościowy obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60. i oznacza, że w tym dniu można spożyć jeden posiłek do syta, a dwa pozostałe lekkie. Natomiast post jakościowy, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, obowiązuje tych, którzy ukończyli 14. rok życia.

ŚWIĘCENIE POKARMÓW W WIELKĄ SOBOTĘ

– będzie co pół godziny, w godz. 10:00 – 14:00.

REZUREKCJA W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

– o godz. 6:00 i po niej Msza święta.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy w poprzednich latach przyczyniali się do uświetnienia procesji rezurekcyjnych, aby i w tym roku nie zawiedli przy noszeniu feretronów i baldachimu. Zachęcamy także tych, którzy dotąd tego nie czynili, aby włączyli się w możliwy dla siebie sposób. Przyjdźcie, prosimy koniecznie w strojach góralskich, by w ten sposób wyrazić naszą tożsamość i naszą kulturę.

 

***

 

KOŚCIÓŁ MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
KSIĘŻA JEZUICI – ZAKOPANE GÓRKA
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 marca 2024

Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30, a w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

W jedności z Kościołem w Polsce, rozpoczęliśmy wczoraj NOWENNĘ W INTENCJI OJCZYZNY, ZGODY NARODOWEJ I POSZANOWANIA ŻYCIA LUDZKIEGO. Nowenna będzie odmawiana na zakończenie wieczornej Mszy świętej. Zachęcamy do uczestnictwa w nowennie, a jeśli ktoś nie może, prosimy to uczynić w rodzinach lub indywidualnie.

Wieczorną Mszą świętą, rozpoczęliśmy wczoraj w naszym kościele, REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Nauki rekolekcyjne głosi Ojciec dr Andrzej Hajduk SJ, z domu rekolekcyjnego w Czechowicach-Dziedzicach i profesor Ignatianum w Krakowie. Rekolekcje stanowią bezpośrednie przygotowanie do Wielkanocy i są skierowane do wszystkich. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę na Mszach św. o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00, 18.00, a w poniedziałek i wtorek na Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00. Program rekolekcji jest wydrukowany i wyłożony w ławkach. Można go zabrać do domu. Zwracamy uwagę na wtorkową Mszę świętą z błogosławieństwem lourdzkim dla chorych i osób starszych o godz. 10.00.

We wtorek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny.

W środę – o godz. 7.30 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Dobroczyńców naszego kościoła i domu zakonnego. O godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań wraz z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Następna niedziela to już Niedziela Palmowa. Na wszystkich mszach świętych będzie błogosławieństwo palm.

W niedzielę palmową rozpoczynają się u nas Msze święte dla motocyklistów Podhala. Jak zwykle będą one, w każdą niedzielę, o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich, którzy z Bogiem i we wspólnocie ludzkiej, chcą przeżywać wolny czas i doświadczać piękna stworzonego świata.

Zachęcamy by święta Wielkanocy przeżyć w stanie łaski uświęcającej i dlatego warto wcześniej skorzystać z sakramentu pojednania, by potem nie stać w kolejach.

W nocy z 22 na 23 marca br. organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Do przejścia są trzy trasy: pierwsza do Ludźmierza; druga po kościołach Zakopanego i trzecia do Nowego Targu. Zapisy na stronie internetowej, www.edk.org.pl lub w zakrystii. Pakiety będą rozprowadzane 22 marca przed Mszą św.

 

          ***

 

KOŚCIÓŁ MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
KSIĘŻA JEZUICI – ZAKOPANE GÓRKA
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10 marca 2024

Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30, a w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12.00, w naszym kościele, będzie spektakl o św. Andrzeju Boboli – Patronie Polski, jezuicie, w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej we Frydmanie. Autorką spektaklu i opiekunem dzieci jest Pani mgr Danuta Madeja, nauczycielka z tejże szkoły.

W środę o godz. 7.30 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Dobroczyńców naszego kościoła i domu zakonnego. O godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań wraz z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W przyszłą niedzielę, rozpoczniemy w naszym kościele, REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Nauki rekolekcyjne wygłosi Ojciec Andrzej Hajduk SJ, z domu rekolekcyjnego w Czechowicach-Dziedzicach i profesor Ignatianum w Krakowie. Rekolekcje stanowią bezpośrednie przygotowanie do Wielkanocy i są skierowane do wszystkich. Na ławkach jest wyłożony plan rekolekcji, który można zabrać do domu.

W nocy z 22 na 23 marca br. organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Do przejścia są trzy trasy: pierwsza do Ludźmierza; druga po kościołach Zakopanego i trzecia do        Nowego Targu. Zapisy na stronie internetowej, www.edk.org.pl lub w zakrystii. Pakiety będą rozprowadzane 22 marca przed Mszą św. Transport powrotny we własnym zakresie.

 

***

 

KOŚCIÓŁ MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
KSIĘŻA JEZUICI – ZAKOPANE GÓRKA
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3 marca 2024

Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30, a w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej oraz za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

KALENDARZ LITURGICZNY:

W poniedziałek – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej;

W środę – o godz. 7.30 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Dobroczyńców naszego kościoła i domu zakonnego. O godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań wraz z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.00, w naszym kościele, będzie spektakl o św. Andrzeju Boboli – Patronie Polski, jezuicie, w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej we Frydmanie. Autorką spektaklu i opiekunem dzieci jest Pani mgr Danuta Madeja nauczycielka z tejże szkoły.

W nocy z 22 na 23 marca br. organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Do przejścia są trzy trasy: pierwsza do Ludźmierza; druga po kościołach Zakopanego i trzecia do      Nowego Targu. Zapisy na stronie internetowej, www.edk.org.pl lub w zakrystii. Pakiety będą rozprowadzane 22 marca przed Mszą św. Transport powrotny we własnym zakresie.

10 marca o godz. 11.00 w Kinie „Sokół” w Zakopanem będzie koncert charytatywny „Budorze dla Marysi”. Szkolny Zespół wystąpi na rzecz 7-letniej Marysi z Bańskiej Niżnej, która cierpi na zwyrodnienie barwinkowe siatkówki typu 20 i traci wzrok. Potrzeba zebrać 3 mln zł na leczenie terapią genową. Liczymy na Państwa obecność i szczodrość.

Od marca na Górce odbywają się mityngi informacyjne Anonimowych Narkomanów. Będą się odbywały cyklicznie w naszym domu w auli I na parterze, w pierwsze piątki miesiąca o godz. 18:00. Kolejny będzie 5 kwietnia (następne: 10 maja, 7 czerwca, 5 lipca, 2 sierpnia, 6 września, 4 października, 8 listopada, 6 grudnia).

 

For. Paweł Krzan